آخرین مطالب

بخشنامه جدید استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان صادر شد

سازمان امور مالیاتی به منظور تسهیل فرایند اجرایی استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده، به‌تازگی بخشنامه شماره 146/96/260 مورخ 23/10/96 را ابلاغ کرده که منجر به افزایش شفافیت در تعدیل اضافه پرداختی و استرداد مانده تعدیل یافته به مؤدیان شده و امکان تهاتر طلب قطعی شده (اضافه پرداختی مالیات بر ارزش‌افزوده) و بدهی قطعی مالیاتی صادرکنندگان را فراهم می‌کند.

موضوع ضرورت استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرات، سال گذشته در جلسات کمیته ماده 12 و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بررسی شد که متعاقب آن، سازمان امور مالیاتی بخشنامه شماره 63/95/200 مورخ 30/09/95 را در خصوص اصلاح دستورالعمل نحوه استرداد موقت مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان کالا موضوع ماده 34 قانون رفع موانع تولید، صادر کرد.

سنگینی بار مالیاتی بر دوش صنعتگران و حقوق بگیران است/تسهیلات 24 درصدی کمر تولید ملی را شکست

 فیروز ابراهیمی دبیر خانۀ صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: احیای واحدهای تولیدی یک موضوع را در ذهن متبادر می‌کند که باید یک منابعی را در اختیار تولید بگذاریم که این منابع ،‌می‌توانند منابع مالی،‌ماشین‌آلات،‌دانش فنی یا موارد مشابه آن باشد.

وی در ادامه افزود: اگر برای احیای صنعت، تسهیلاتی را ارائه داده‌ایم و این تسهیلات با نرخ 18 درصد صورت پذیرد، در بیشتر مواقع بانک‌ها با ترفندهای مختلف این رقم را تا 24 درصد هم می‌رسانند.

 ابراهیمی با بیان اینکه تسهیلات باید به گونه ای باشد که بتواند صنعت را احیا کند ،گفت: اگر می‌خواهیم صنعت کشور دوباره روی پا قرار بگیرد باید تسهیلات با سود پایین یا عفو مالیاتی به آنها اختصاص دهیم و یا از سوی دیگر قدرت خرید مردم و مصرف‌کنندگان را آنقدر بالا ببریم، که در انبارها کالایی باقی نماند.

 دبیر خانه صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی یادآورشد: بار اصلی مالیات کشور بر روی دوش صنعت است و اکنون 70 درصد از مالیات کشور توسط صنایع تامین می‌شود.

 وی ادامه داد: هر صاحب صنعت باید 25 درصد سود پرداخت کند و آن هم با علی‌الراس کردن بازرسان مالیاتی گاهاٌ تا چند برابر افزایش پیدا می‌کند.

مراحل تاسیس کارخانه خارج از شهرک های صنعتی مصوب

اجرای طرح در خارج از شهرکهای صنعتی:

1- انتخاب زمین با رعایت مقررات صنعتی از جمله ممنوعیت 120 کیلومتری تهران و 50 کیلومتری اصفهان و ... ، مقررات زیست محیطی و ...
2- معرفی محل زمین به دستگاههای اجرائی ذیربط از جمله محیط زیست و در صورت ضرورت اداره کل نظارت بر مواد غذائی، داروئی و بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی کشور
3- تایید نقشه ساختمانی توسط واحد مرتبط در وزارت کار و امور اجتماعی
4- اخذ پروانه ساخمانی از شهرداری و یا فرمانداری منطقه محل اجرای طرح
5- پیگیری مراحل تامین آب، برق، تلفن، گاز، تصفیه خانه فاضلاب و ....

تفاهم نامه مشترك في مابين شركت شهركهاي صنعتي البرز با انجمن نساجي

تفاهم نامه مشترك في مابين شركت شهركهاي صنعتي البرز با انجمن نساجي

آئین نامه، بخشنامه و اطلاعیه ها

وزارت صنعت و معدن

بانک و بیمه

سازمان غذا و دارو

پمرک جمهوری اسلامی

سازمان مالیات

شرکت شهرکهای صنعتی

سازمان استاندارد