مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت: سامانه جامع انبار در مرحله اجرای سامانه رسید-حواله برای کالاهای اساسی است.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه جامع انبار در مرحله اجرای سامانه رسید/حواله برای کالاهای اساسی قرار دارد.

 

به گزارش شاتا، عباس تابش با بیان این مطلب، تصریح کرد: بر اساس تبصره 2، 3 و 4 ماده( 23 ) آئین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید علاوه بر ثبت تمامی مبادی و مقاصد کالا در سامانه جامع انبارها، ورود و خروج کالاهای مورد نظر در سامانه رسید/ حواله نیز ثبت شود.

وی با طرح اینکه با انجام این کار میزان موجودی کالا در کشور مشخص و امکان تصمیم‌گیری مدیران ارشد برای تنظیم بازار و مدیریت زنجیره تأمین مهیا خواهد شد، افزود: از سوی دیگر با اتصال سامانه صدور بارنامه برخط به سامانه جامع انبار و شناسه‌دار کردن کالاها امکان رصد جریان گردش کالا بر مبنای بارنامه‌های صادره مبتنی بر رسید/ حواله نیز فراهم می شود.

تابش در پایان گفت: لازم است تمامی ذینفعان و فعالین بخش نسبت به تبعات عدم درج اطلاعات خود در سامانه‌های مذکور و نحوه اجرای پروژه آگاه شوند.

آئین نامه، بخشنامه و اطلاعیه ها

وزارت صنعت و معدن

بانک و بیمه

سازمان غذا و دارو

پمرک جمهوری اسلامی

سازمان مالیات

شرکت شهرکهای صنعتی

سازمان استاندارد